Bozorády András

Képtalálat a következőre: „bozorády András”Bozorády András vagyok, 1975. július 1-én születtem Körmenden négygyermekes evangélikus lelkészcsalád legkisebb gyermekeként. Nyíregyházán zenei általános iskolába jártam, majd a Kölcsey Ferenc Gimnáziumban érettségiztem. Egy holland misszionárius, Els Nannen segítségével egy évet töltöttem a németországi Falkenbergben, ahol a bibliaiskolában dolgoztam és tanultam. Majd elvégeztem az Evangélikus Hittudományi Egyetemet.
Úgy emlékszem, hogy kisgyermekként vonzott Isten világa. Ettől nagyon messzire kerültem később, bár értelmemmel nem tiltakoztam a Biblia igazságai ellen. Késztetést régebb óta éreztem, de konkrét bűnvallásra először a teológia utolsó évében került sor egy az Emmaus kápolnájában tartott sorozat után, ahol a kánaáni asszonyról hirdette az igét Adámi László. A szolgálatom első évei mégis leginkább azt mutatták meg, hogy kevés az, amim van, nem igazából tudok segíteni sem magamon, sem másokon. Lassan és lépésről lépésre lesz Jézus egyre jelentősebb valóság az életemben. Vágyom arra, hogy jobban szeressem Őt.
1999. augusztus 7-én kötöttem házasságot Fodor Ildikóval, négy gyermekünk született: András, Péter, Ábel és Illés. Hálás vagyok a családomért!
1999. október 1-től küldött ki D. Szebik Imre püspök úr Dunaharasztira. Itt létrejött egy különleges ökumenikus lelkészközösség, hetente imádkoztunk együtt, az imahét fontos alkalom volt a városban.
2007. szeptember 1-től a Nyíregyházi Emmaus Evangélikus Egyházközség lelkésze vagyok. 2012-től az idősek otthonában is szolgálok.
Végigondolva az életemet, Isten sok fontos embert rendelt mellém a szüleimen kívül. Itt meg kell említenem Dr. Samuel T. Kamalesont, aki egy olyan ponton lépett az életembe, amikor az egyházi élettől, egyházi szóhasználattól elidegenedőben voltam. Inkluzív nyelvhasználatával, a bibliai fogalmak jelentésének érthető magyarázatával megerősítette bennem az elhívásom értelmét.