Pályázat

EGYH-KCP-19-0705
“Egyházmegyei szolgálattevők szupervíziója Felvidéken”
pályázaton 400.000 Ft összeggel támogatta
Magyarország Kormánya a program megvalósulását

EKCP-KP-1-2021/1-000478
“Egyházi közösségi célú programok támogatása”
pályázaton 400.000 Ft összeggel támogatta
Magyarországa Kormánya a program megvalósulását

A Hajdú-Szabolcsi Evangélikus Egyházmegye 2021. december 8-án az egyházmegye területén gyülekezetben szolgáló lelkipásztorok, oktatási – és diakóniai rendszerben tanító, szolgálatot végző lelkészek és kórházakban dolgozó lelkipásztor és hitvestársaik részére közösségépítő napot szervezett. Meghívtuk Baritz Laura Sarolta nővért, korábbi közgazdászt és pénzügyi managert, aki a Pepsi cég managment-jét vezette éveken keresztül, aki “Az ember központú gazdaságról” tartott előadást. A másik előadónk egy református kórházlelkész, Kittlingerné Tóth Márta volt, aki a „Lelkigondozás a Covid járvány idején” című előadásával a mindannyiunkat érintő, mindennapjainkat átszövő témában adott iránymutatást és gyakorlati segítséget a járvány okozta súlyos lelki traumák, veszteségek feldolgozásában, lelkigondozói attitűdjében.

A pályázatot az Emberi Erőforrás Minisztériuma EKCP-KP-1-2021/1 “Egyházi közösségi célú programok támogatása” projekt keretein belül
vissza nem térítendő összeggel támogatta.