Dr. Kovács László Attila

Dr. Kovács László Attila vagyok, a barcasági Négyfaluban születtem 1958-ban, és a Hosszúfalu-Fűrészmezei evangélikus templomban kereszteltek meg, ott is konfirmáltam, lelkésszé is ott szenteltek fel 1982-ben, ahol édesapám végezte lelkészi szolgálatát. Teológiai tanulmányaimat a Kolozsvári Protestáns Teológiai Intézetben végeztem. Aradon voltam segédlelkész, majd 1984-től püspökségi titkár Kolozsváron, 1991-től pedig megkezdtem teológiai tanári szolgálatomat (egyházzene, liturgika, rendszeres teológia) a kolozsvári protestáns lelkészképző intézetben, melynek 1998-2002 között rektora is voltam. Hitvestársam, Erzsébet szintén lelkész, jelenleg a kertvárosi gyülekezetben végzi szolgálatát. Két fiút kaptunk ajándékba. 2008 őszén, nehéz vívódás után elfogadtuk a nyíregyházi gyülekezet hívását. Azóta Isten kegyelméből Nyíregyházán végezzük lelkészi szolgálatunkat Isten dicsőségére, és remélhetőleg a gyülekezet épülésére.