Malik Péter Károly

Malik Péter Károly vagyok a Filadelfia Evangélikus Egyházközség második lelkésze 2017. szeptembere óta. Nyírteleken élünk feleségemmel Eszterrel és négy gyermekünkkel Debórával, Simonnal, Ráhellel és Dorkásszal. Nem vallásos családi háttérből 2001-ben jutottam hitre egy EKE (Evangélikusok Közössége az Evangéliumért) ifjúsági héten. Ott döbbentem rá, hogy Jézus nélkül az életem kár és szemét, és kértem Őt, hogy vegyen el mindent, ami elválaszt Tőle, legyen életem Ura. Ő hívott el a lelkészi szolgálatra is miután már elkezdtem az ELTÉ-n a fizikus szakot. Újra és újra azt az igét hozta elém, hogy „Hagyd az ÚRra utadat, bízzál benne, mert ő munkálkodik.” (Zsolt 37,5). Az Ő indítására jelentkeztem tehát a teológiára, és megtapasztaltam ígéretének beteljesedését abban, hogy el tudtam végezni a két egyetemet párhuzamosan. A gyakorlati hatodévet Nyírteleken tölthettem, majd 2010-ben lelkésszé szentelésem után püspök úr a Nógrád megyei Lucfalvára helyezett, ahol 7 évig szolgáltam. Sok áldást tapasztaltunk mindkét helyen. Amikor megkaptuk a hívást Nyírtelekre, imádságban megharcolva megértettük, hogy ez nem csak a gyülekezet, hanem a mi Urunk hívása is. Azóta ismét itt keressük az Ő akaratát. Szeretnénk Neki engedelmeskedni, igéjét hirdetni, hogy minél több ember megismerhesse az Urat, és megerősödhessen a Vele való kapcsolatban. Jó látni azt, hogy Isten hogyan cselekszik az emberek életében, a gyülekezetben.