Melich Mihály

Melich Mihálynak hívnak. 2013. szeptember 1.-től szolgálok a nyíregyházi Jósa András Megyei Oktatókórházban, mint kórházi lelkigondozó. Előtte a Kölcsei Evangélikus Egyházközségben végeztem gyülekezeti munkatársi feladatot kilenc évig. Nős ember vagyok, három gyermek édesapja. (Bence – 1999, Anna – 2002, Dániel – 2005) Feleségem Melichné Szugyiczki Edit a Nyíregyházi Evangélikus Egyházközség egyik főállású hittanára. 23 éve élhettünk Isten ajándékaként házasságban. Legfontosabb családi és magánéletünkben az élő Istennel való személyes, naponként megélt találkozás örömének átadása. Ebben hűséges támaszunk Istenünk „élő és ható beszéde”.  Mindennapi hivatásom gyakorlása közben, sokszor tapasztaltam már meg Isten bölcsességét, vezetését, erejét, ami kimondhatatlan segítség, és biztos támpont. Szolgálatom elkötelezettségének bibliai vezérigéje: „Akik szabadításodra vágyódnak, hadd mondhassák mindig, hogy nagy az Isten.” Zsoltár 70,5b. A nagy Isten és az én mindennapjaim – így együtt. CSODÁLATOS!